Top
ADVOKÁT PRAHA VRŠOVICE - volejte 704 700 705 / Obecné  / Právník v Praze: Vyplatí se právní konzultace?
Právník v Praze
15 Čvc

Právník v Praze: Vyplatí se právní konzultace?

Řešíte životní situaci nebo otázky v podnikání a hodila by se vám znalost právních předpisů? Zvažujete, zda se poradit s právníkem nebo si raději zjistit informace na vlastní pěst?

Jako samostatný právník v Praze vám doporučuji využít možnosti právní konzultace a následné právní služby na míru vašim potřebám. Nejste-li ovšem ještě rozhodnuti, určitě čtěte dále.

 

Právník má skvělý poměr cena / výkon

Zcela jistě znáte pořekadlo: nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci. Kdo z nás se v životě někdy nenechal zlákat vidinou výhodného nákupu, ale nakonec zjistil, že levný nákup vyšel ve výsledku mnohem dráž a ještě přišel o moře času. Asi každý…

Z této životní zkušenosti bychom se měli poučit nejen pro nákup zboží, ale také služeb. A mezi ně pochopitelně patří i služby právníka. Obzvlášť, když se jedná o zásadní životní, finanční nebo jiná strategická rozhodnutí.

 

A proč jsou služby právníka výhodné?

Aby se z vás stal právník, musíte věnovat opravdu velkou část života studiu a nabírání zkušeností. Musíte znát nejen zákony, ale i jejich výklad a souvislosti. A k tomu všemu musíte ještě umět odhadnout, jak tato získaná teorie funguje i v praxi.

Právník, který má znalosti nejen z univerzity, ale také zkušenosti z osobního života, podnikání a z dlouholeté právní praxe, je ohromnou výhodou.

 

Jaký by měl být ideální právník

Když zavřete oči a představíte si ideálního právníka, kdo se vám vybaví? Vsadím se, že si představíte sami sebe, ovšem s perfektními znalostmi práva. K tomu, aby se tato vaše představa naplnila, museli byste se pustit do studia práv, začít nabírat zkušenosti, věnovat se této problematice na 100 %. Někteří lidé této představě neodolají a vrhnou se hledat vzdělání do víru internetu. Myslíte si skutečně, že tam najdete ty správné a jednoznačné odpovědi?

Pokuste se na to jít opačně. Představte si právníka, který má veškeré potřebné znalosti práva. Co mu chybí? Vaše životní zkušenosti a představa, jak by měl být váš právní problém vyřešen? To jste mu ale schopni rychle předat, že?

Právník se tak nemusí prodírat balastem nepotřebných nebo zavádějících informací, jako vy byste se museli prokousávat internetem. Naservírujete mu to podstatné za pár minut. A to ostatní již umí a zná.

Takže co je výhodnější? Abyste se vy stali právníkem zdarma (i když za vynaložení ohromného množství času a s nejistým výsledkem) nebo abyste právníkovi za úplatu sdělili podstatná fakta a ten za vás problém rychle vyřešil?

Rozhodnutí je samozřejmě na vás. Jako právník v Praze jsem na výsledek připraven.

 

Hledáte právníka v Praze?
Neváhejte se mi ozvat.
Sdílet