Top
ADVOKÁT PRAHA VRŠOVICE - volejte 704 700 705 / Proč oslovit advokátní kancelář

Proč oslovit advokátní kancelář

Chytrý problémy řeší, moudrý jim předchází

Mnoho lidí navštíví advokátní kancelář až ve chvíli, kdy se vyskytne právní problém, který nedokáží vlastními silami vyřešit.

Velkou roli v tom hraje mylná představa, že se dnes dá na internetu najít zdarma odpověď na každou otázku a že advokátní kancelář jim za své služby naúčtuje moc peněz. Je tomu skutečně tak?

Postoj vyhledat advokátní kancelář až v okamžiku, kdy se problém rozhoří naplno, se dá do jisté míry pochopit, ovšem v žádném případě jej nelze doporučit. Stejně jako u léčby nemocí, je řešení právních otázek z velké části záležitostí prevence. Ta je vždy mnohonásobně levnější a časově méně náročná. A co víc, nepřináší zdaleka takové psychické vypětí, jako řešení sporů před soudem.

Pokud řešení sporu předáte do rukou třetí osoby, na níž záleží, jak rozhodne, mějte na paměti, že právní stát vám sice zaručuje ve sporech právo na spravedlivý proces, ovšem v každém případě se připravte na to, že proces nebude krátký a nebude levný.

Prevence je levnější

Prevence je časově méně náročná

Prevence probíhá mnohem klidněji

Žádný učený z nebe nespadl

A já dodám, že internet ho z vás také neudělá. Fenomén “googlení” odpovědí na všechny otázky světa nabral nedozírných rozměrů a mnoho lidí se cítí být odborníky na jakoukoliv problematiku, kterou si načetli z internetu.

Vše, co se píše na internetu, je zaručeně pravda. #AbrahamLincoln

V éře fake news a honbou za zvyšováním návštěvnosti webových stránek pomocí nekonečného množství obsahu bez záruky kvality, je nezbytné naučit se velmi kritickému myšlení ke všemu, co se na internetu dočteme. Ruku na srdce, kdo by si v době předinternetové chodil pro právní poradenství k maminkám na mateřské dovolené? Ale dnes… Na kolik dotazů vám Google nabídne odpověď ve stylu: “tuto otázku už řeší maminky na (např.) emimino.cz”.

Advokát? Nehoupat!

Chystáte-li se učinit krok, kde je potřeba byť minimální právní znalosti, doporučujeme se hned na začátku obrátit na odborníka. I zde je ale třeba dobře vybírat z toho, co se vám nabízí.

Mnoho z nás si jistě vzpomene na scénu ze známého českého filmu Na samotě u lesa, kde staviteli rodinného domu pomáhá uznávaný odborník. Lehce přiopilý zedník na kolečkovém křesle – nejlevnější zedník v kraji, co bere 10 korun na hodinu – vám jistě poradí, zda to kolečko s cihlami uvezete… Jako film úsměvné, avšak když řešíte své životní situace, spokojený výraz ve tváři vám zajistí spíše spolupráce s důvěryhodným partnerem, o něhož se můžete na 100 % opřít.

Záruky odbornosti advokáta

Právo a právní řád je velmi propracovaný a složitý systém, dost dobře srovnatelný s medicínskými obory. A stejně jako zdravotnictví zajišťuje určitou míru odbornosti lékařů, existuje proces, kterým Česká republika garantuje odbornost advokátů.

Každý advokát v ČR musí nejprve získat univerzitní vzdělání na některé z právnických fakult. Tím získá teoretické znalosti pro vykonávání právnického povolání. Následuje několikaletá praxe advokátního koncipienta, kde získá i praktické zkušenosti. Ukončení celého procesu přípravy na samostatnou advokátní činnost nakonec podmiňuje úspěšné složení advokátní zkoušky, kde advokát prokáže vysokou odbornou úroveň a schopnost aplikovat svou odbornost v praxi.

Advokát má právnické univerzitní vzdělání

Advokát složil odbornou advokátní zkoušku

Advokát je vázán etickým kodexem

Advokát: nástroj pro dosažení cíle

Často se u svých klientů setkávám s tím, že přicházejí s velmi konkrétním požadavkem na vyřešení dané věci. To může vycházet z předchozí zkušenosti, z laického povědomí o problematice nebo z dobře míněných rad známých či “odborníků”. V takovém okamžiku je ale vždy potřeba vrátit se na úplný začátek a zjistit, jaký je cíl, jehož chcete dosáhnout.

Stejně jako většina jiných systémů, i právo se v čase mění a tomu také mohou odpovídat nástroje, s jejichž pomocí dojdeme k požadovanému řešení. Když budete chtít léčit depresi, nepůjdete za lékařem s prosbou o elektrošoky, ale řeknete mu: “Je mi ouzko. Co s tím?”.

První návštěva advokátní kanceláře

Na svou první návštěvu advokátní kanceláře si připravte všechny potřebné podklady, z nichž může advokát získat rozhodující fakta a navrhnout ideální postup. V první fázi si společně projdeme všechny vstupy, definujeme konkrétní cíl a navrhneme varianty řešení.

Svou první návštěvu advokátní kanceláře si naplánujte s dostatečným předstihem. Existuje proto mnoho důvodů. Kromě vytíženosti samotného advokáta jsou to lhůty úřadů pro vyřízení žádostí, odvolací lhůty atp. I proto je lepší vše řešit s advokátem hned od počátku. Advokát pro vás bude zároveň hlídač termínů, abyste kvůli administrativní chybě neskončili dřív, než začnete.