Top

Správa nemovitého majetku

Investujete, prodáváte, pronajímáte nebo chcete efektivně spravovat?

Aby se investice do nemovitého majetku opravdu vyplatila, je dobré o ni řádně pečovat. Předejte tuto starost advokátovi a využijte jeho odborných znalostí i diskrétního vztahu.

Komu se nelení, tomu se zelení. Nikde ale není psáno, že musíte všechno odpracovat sami, aby se vám hodně zelenilo. Správa nemovitého majetku pod křídly advokáta je jednou z možností, jak zvýšit efektivitu investice.

 

Dobré smlouvy

S obchodováním i využíváním nemovitostí je spojena řada úkonů, které si vyžadují dobře napsané smlouvy. Ať už je to smlouva kupní, nájemní, zprostředkovatelská nebo smlouva o dílo. Žádnou z nich nelze podceňovat, pokud chcete mít ze své nemovitosti maximální užitek a zbytečně neztrácet část výnosu z investice. Spolupracujete-li při správě svého nemovitého majetku s advokátem, máte jistotu, že všechny články smluvního řetězu budou pevné.

 

Zatlačit na dodavatele

Každý si chceme ukousnout z pomyslného koláče. Není ale žádný důvod k tomu, abyste nechávali dodavatele služeb ukousnout větší kus, než je skutečně potřeba. Jestliže vám ale nezbývá čas na vyjednávání výhodných podmínek a studování ceníků, mohou si na vašem koláči dodavatele pěkně pochutnat. Přenechte tuto činnost zkušené osobě, která ví, kde zatlačit, co porovnat a jak tvrdě jednat.

 

Zase schůze SVJ

Nebaví nebo nemáte čas chodit na všechny schůze společenství vlastníků jednotek? Může se stát, že se bude rozhodovat o vás bez vás. Pokud se necháte zastupovat osobním advokátem, budete mít jistotu, že vám nic neunikne a dokonce můžete mnoho věcí aktivně ovlivnit. Správa nemovitého majetku ve spolupráci s dalšími subjekty je sice komplikovanější, ale rezignovat na ni se nevyplácí.

Příklady úkonů advokáta pro tento typ věci

Revize nájemní smlouvy

Zajištění průzkumu trhu a návrh na efektivní využití

Sepsání / revize kupní smlouvy

Zajištění vyhledávání investičních příležitostí

Optimalizace výnosů z majetku

Zastupování v jednáních s dodavateli

Nevíte jak dále postupovat?
Kontaktujte mne.