Top
ADVOKÁT PRAHA VRŠOVICE - volejte 704 700 705 / Nemovitosti  / Advokátní úschova: cena?
Advokátní úschova cena
10 Čvn

Advokátní úschova: cena?

Jde-li o nákup nebo prodej nemovitosti, převod družstevního podílu, převod podílu v obchodní společnosti nebo vypořádání dědictví, začneme řešit otázku, jak ochránit velké peněžní částky před jejich eventuálním zpronevěřením.

Běžným způsobem ochrany je přitom úschova peněz v bance, u notáře nebo advokáta do doby, než celý proces převodu dojde do zdárného konce. V tom okamžiku se jistě také pokusíme rozklíčovat další otázku, jíž je bankovní, notářská, advokátní úschova: cena?

 

 

Komplexnost služby

Ještě předtím, než se pustíme do rozboru finanční stránky úschovy, je třeba podotknout, že advokátní úschova má velkou výhodu v komplexnosti služby. Advokát může připravit veškeré podklady pro převod přímo na místě.

Úschova peněz a listin je pouze dílčí služba v celém procesu. Zvolíte-li úschovu u jiného subjektu než je ten, který vám připravuje podklady, musíte počítat s tím, že je potřeba větší obezřetnosti. A to především při harmonizaci ustanovení ve smlouvě o úschově s podmínkami uvedenými například v kupní smlouvě.

Pokud ale necháte celý proces na jednom advokátovi, dostanete od něj návrh smlouvy, s nímž vás i ostatní účastníky seznámí. Smlouvu na místě rovnou můžete podepsat, tj. uzavřít. Na požádání též může proběhnout ověření podpisů, vyžaduje-li to zákon. Zároveň pro vás připraví smlouvu o úschově, kde jsou přesné podmínky pro přijetí a následné uvolnění předmětu úschovy.

Výhodou advokátní úschovy může být i fakt, že advokát může do úschovy převzít v hotovosti částku až do výše 270 000 Kč. I tu sice musí následně složit na bankovní depozitní účet vedený na své jméno, ale vy můžete mít o starost méně.

 

 

Advokátní úschova: cena

Cena za advokátní úschovu může být stanovena dle dohody s klientem podle advokátního tarifu nebo smluvně. Někdy se setkáte s tím, že se cena advokátní úschovy je stanovena procentem z hodnoty předmětu advokátní úschovy. To může být někdy pro klienta výhodné. Oproti tomu například notář je při stanovení ceny za úschovu vždy vázán notářským tarifem.

 

Chcete si spočítat cenu za advokátní úschovu?
Podívejte se na ceník služeb advokáta.

Sdílet